Що таке внутрішня оптимізація сайту
Звертаючись до веб-студій з питання створення сайту, замовник у більшості випадків навіть не здогадується, наскільки це кропітка і тривала процедура. Все через те, що створенням сайту справа не завершується, а лише тільки починається.
Вже минули ті часи, коли сайт створювали як іміджеву складову та для публікації веб-адреси на візитівці. Сьогоднішній сучасний сайт – це перш за все інструмент продажів, онлайн офіс та магазин компанії, на якому відвідувач має швидко знайти потрібну інформацію та мати можливість зв’язатись з менеджером різними способами.
Одним з головних недоліків новостворених сайтів є те, що про них не знають ваші потенційні клієнти і потрібно витратити чимало часу та ресурсів, щоб прорекламувати веб-представництво і донести вашу пропозицію до клієнтів онлайн.
Якщо ви зацікавлені в безкоштовному трафіку з органіки пошукових систем, тоді потрібно належним чином підготувати сайт у відповідності до всіх відомих вимог Google, Yahoo, Bing та інших. Комплекс цих робіт поділяється на внутрішню та зовнішню оптимізацію.
Кроки внутрішньої оптимізації сайту
- Перевірка функцій на відсутність помилок в роботі: перевірка посилань, форм, кнопок;
- Перевірка сайту на коректність відображення на різних пристроях та усунення недоліків;
- Організація зрозумілої структури категорій;
- Написання якісного та корисного контенту для сторінок сайту;
- Оптимізація МЕТА тегів, додавання мікророзмітки;
- Підключення аналітики;
- Організація коректної перелінковки для контролю внутрішнього PageRank сторінок.
Цей перелік може складатись з великого чек-листу, а тому важливо залучити до роботи відповідного фахівця або декількох, якщо структура сайту налічує десятки або сотні тисяч сторінок.
На допомогу у виявленні проблем з внутрішньою оптимізацію приходять різні онлайн сервіси, які сканують сторінки сайту і виводять перелік знайдених проблем. Провести аудит сайту онлайн ви можете за допомогою сервісу seogismo.com або будь-якого іншого.
Коли може знадобитись аудит сайту
Перевірка сайту на помилки – це не одноразова процедура, за станом сайту треба періодично слідкувати та завчасно виявляти проблеми для оперативного вирішення.
Помилки на сайті можуть з’явитись внаслідок оновлення програмного забезпечення, створення нових сторінок, впровадження доопрацювань, помилок контент-менеджера, нововведень в алгоритмах пошукових систем, поверхнева робота розробників тощо.
Отриманий перелік зауважень від онлайн сервісу ви зможете передати розробнику для їх усунення.