Операційна система – душа комп’ютера
Сам по собі комп’ютер та його периферійні пристрої є не більш ніж набором мікросхем. Щоб комп’ютер міг виконувати поставлені для нього задачі – будь це набір тексту, спілкування в інтернеті, робота в спеціалізованих програмах, комп’ютерні ігри, для нього необхідна спеціальна, базова програма – операційна система.
Операційна система формує зв’язок між користувацькими програмами та апаратною частиною комп’ютера, чим налагоджує зв’яок та взаємодію користувача з комп’ютером.
При включенні комп’ютер завантажує операційну систему в оперативну пам’ять. Та частина операційної системи, яка безпосередньо взаємодіє з апаратним забезпеченням комп’ютера, називається ядром операційної системи. Інша частина, яка забезпечує зв’язок між програмами і користувачем називається оболонкою операційної системи.
Користувач взаємодіє з оболонкою засобами графічного інтерфейсу (GUI) чи командного рядка (CLI). При використанні графічного інтерфейсу користувач взаємодіє з операційною системою з допомогою графічних зображень, мультимедіа та текстів. При використанні інтерфейсу командного рядка відбувається безпосереднє звернення користувача до системи вводом команд з клавіатури в командний рядок. Комп’ютер виконує команду та виводить результат виконання в текстовому режимі.
Користувач операційної системи може одночасно виконувати декілька задач – слухати музику, завантажувати файли з інтернету, записувати інформацію на оптичні носії і тд. При цьому операційна система відповідає за розподіл ресурсів комп’ютера між працюючимим програмами.
Тому думаю операційну систему можна сімливо назвати душею комп’ютера, без якої він перетворюється на непотрібну купу металобрухту.